En İyi Protein Tozu
15 Mayıs 2024

En İyi Protein Tozu

En İyi Protein Tozu: Protein tozları vücut geliştiricileri tarafından, en çok kullanılan vücut geliştirme supplementleridir. Ancak piyasada o kadar çok supplement seçeneği var ki. İnsan bir sürü seçenek içerisinden hangi tozu alacağına karar veremiyor. Bu nedenle piyasada bulunan en iyi protein tozundan 5 tanesini sıraladık. Bu tozların hepsi de farklı kişi ve değişik amaçlar için kullanıma açık, fakat hepsinin de ortak özelliği kaliteli olması ve işe yaramaları. İşte seçtiklerimiz.

En İyi Protein Tozu türleri

Optimum Nutrition Gold: Optimum Gold, muhteşem lezzeti ve etkili protein yapısı ile dünyanın en çok satan protein tozu ve bunu da hak ediyor. Bu ürün 2005-2006 ve 2007 yıllarında 3 defa üst üste en iyi protein tozu seçildi. İçerisinde bulunan whey peptitleri hidrolize edilmiş, aynı zamanda iyon değişimiyle filtre edilen whey protein izolesi, mikro filtre edilmiş whey izolesiyle whey konsantresi bulunuyor. Bütün bunlar neticesinde çok yüksek kalitede bir ürün ortaya çıkıyor. Sıvının her türlüsünde kolaylıkla çözünüyor. Böylece istenilen herhangi bir sıvıyla beraber kullanabiliyor. İçeriğinde 24 gram protein, 1 gram yağ ve yalnızca 3 gram. Karbonhidrat var. Karbonhidrat oranının düşük olması, zayıflamak isteyenler ya da yağ kazanmak istemeyenler büyük bir avantaj. Optimum Gold'da ayrıca 4 gram glutamin vardır. Scitec Super 7: Scitec Nutrition, 1996 yılından beri hizmet veren, protein formülü üretimi işinde en önde gelen firmalardan bir tanesidir. Bu kompleks yapılı protein tozunun içeriğinde; izole whey, micellar kazein, konsantre whey, peptopro enzimli hidrolize kazein, izole süt proteini, sodyum kazein ve yumurta proteini bulunur. Ayrıca vücutta sentezi yapılamayan 9 adet amino asit tipi bulunur.

Bsn Syntha 6 Edge: Butartışmasız piyasanın en iyi protein tozlarından biri. Whey protein izole konsantresi ve süt proteini bulunduruyor. Whey protein hızlı emilimi ile süt proteinin kaslara uzun süreli amino asit sağlaması ve kasların daha çok gelişmesine olanak verir. Ayrıca içerisinde kas protein sentezlemesini çoğaltan papin ve aminogen benzeri enzim ve glutamin peptitleri içeriyor. Bunların yanı sıra sindirimi hızlanmasını sağlayan diyet lifi de bulunuyor. Bsn Syntha 6, adalelere 8 saat süresince amino taşıyor. İçerisinde 24 gram protein, 3,5 gram yağ ve 5 gram karbonhidrat var. Kalori ve karbonhidrat miktarı sebebiyle kolayca yağ alanlara önerilmez. Böyle bir sorunu olmayanların alabileceği en iyi protein tozudur

Weider Premium Whey: Fiyatının piyasa ortalaması üzerinde olmasına karşın, dünyada en çok kullanılan protein tozları arasında yer alır. Kalitesini kanıtlamış bir marka olması, kullanıcılardan güven kazanmış olması, bu ürünün çok tercih edilmesindeki en büyük faktördür. Etkili bir adale kütlesi kazandırıyor. İçeriğinde; %20 izole protein, %25'i Bcaa amino asit vardır. Ayrıca tadı çok güzel ve kolayca karışabilen bu ürün, saf formda 2 gram Glutamin amino asit içerir.

Muscletech Phase 8: İsmini “8 saat süresince adaleleri beslemesinden” alan Phase 8, her ölçekte 26 gram protein, 6 gram karbonhidrat ve 2 gram yağ barındırır. Bu sebeple yağ kilosu alma problemi olmayanların kullanımı için daha uygundur. Bundan ayrı olarak, bir ölçeğinde 2,2 gram glutamin ve 4,6 gram Bcaa içerir. İçeriğinde hidrolize whey izolesi, whey protein konsantresi, whey protein izolesi, süt proteini konsantresi ve kazein bulunur. Piyasadaki en iyi protein tozlarından biri olan.

Muscletech Phase 8'in tadı da çok güzel olup, her türlü sıvıyla rahatlıkla içilebilir.

En İyi Protein Tozu Yorumları

soru

Ortanca

26 Mayıs 2024 Pazar

Protein tozu, uzun bir süre kullandım. Vücudunda çok büyük değişimler meydana geldi. Şuan spora devam ediyorum ama protein tozunun zararlı olduğunu duyduğum için kullanmıyorum. Çok büyük zararları var mıdır?

Cevap yaz
cevap

Nevâl

26 Mayıs 2024 Pazar

Protein tozları vücut gelişimin de kullanılır. Spor yapan kişiler bu tür tozlar içerek vücudun protein kaybının önüne geçmiş olur. Ama fazla tüketim de metabolik rahatsızlıklar meydana getirebilir. Spor salonların da bir çok spor hocası tarafından sırf para kazanmak için satılan üründür. Dikkat edilmesi lazım. Bu gibi ürünler yeride doğallarını tüketin.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yağ Yakıcı Protein Tozu

Yağ Yakıcı Protein Tozu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Protein Kaçağı Belirtileri ve Tedavisi

Protein Kaçağı Belirtileri ve Tedavisi

Protein Karbonhidrat

Protein Karbonhidrat

Protein Sindirimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Protein Sindirimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fındık Protein Değeri

Fındık Protein Değeri

Böbrekte Protein Kaçağı Zararları

Böbrekte Protein Kaçağı Zararları

Güncel

Protein Tozu Tavsiye

Protein Tozu Tavsiye

Güncel

En Çok Protein İçeren Besinler?

En Çok Protein İçeren Besinler?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6